DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Norveška ženska rokometna reprezentanca je v finalu 7. evropskega prvenstva na Švedskem prav zaradi lahkih golov premagala Rusijo s 27:24 in ubranila naslov izpred dveh let z Madžarske. Izbranke dolgoletne selektorice Breivik so tako prebolele deveto mesto z lanskega SP, kjer so slavile zmago gostiteljice iz Rusije. Slovenija je EP neslavno končala že po treh tekmah, za nastop na SP 2007 pa bo morala premagati Avstrijo.

Čeprav so Rusinje prešle v vodstvo z 2:0, so Skandinavke tudi brez najboljših igralk, in Gro Hammerseng (najboljša igralka turnirja se je poškodovala po sedmih minutah) po zaslugi izjemno razpoložene Mette Johansen (streli 9:9) kmalu zasukale rezultat in v 15. minuti povedle z 10:6.