DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Po tehnični napaki in četrti osebni Nikoli Čumiću je bilo jasno, da bodo neusklajeni sodniki sčasoma spremenili kriterij in šentjursko klop so razburili v 33. minuti z osebno in tehnično napako. Mali je zadel vse štiri proste mete, v nadaljevanju akcije je Ingram dodal trojko (do takrat met Laščanov 1:15!) za vodstvo z 72:62 in derbi je bil z delnim izidom 17:2 odločen. Zasuk so gostitelji po najvišjem zaostanku z 39:50 nakazali s conskim presingom, v katerem je glavno vlogo odigral Mali, na simultanko Jimmieja Hunta (med 33. in 35. minuto je nanizal kar 11 točk) pa odgovorili z dvema trojkama in razlika se ni spustila pod sedem točk.

, trener Zlatoroga: »Proti zelo široko postavljenemu napadu smo imeli na začetku obeh polčasov nekaj težav.