DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Razglašeni košarkarji Uniona Olimpije so v uvodni četrtini metali za tri točke 0:6 in imeli veliko težav tako proti posamični obrambi kot tudi conski postavitvi, ko so gostje postavili na parket kar 229 cm visokega. Ender je poskušal potegniti tivolski voz iz blata, vendar pretirana strelska usmerjenost dirigenta moštva praviloma ni najboljša rešitev. Da je pravi odgovor v kolektivni igri, so Ljubljančani uvideli po zaostanku s 33:42, ko so začeli igrati precej bolj agresivno v obrambi, iz sence pa sta stopila tudi in Manučar Markoišvili.

Po dveh zaporednih trojkah Domna in je Union Olimpija v 26. minuti vnovič prešla v vodstvo z 51:50, devet minut pozneje pa je pri 64:58 imela odlično izhodišče za finiš.