DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Varano - Primorski avtomobilist je slavil odmevno zmago na dirki prve divizije italijanskega prvenstva turnih avtomobilov v Varanu., ki je še nedolgo tega veliko obetal tudi v slovenskem prvenstvu, a je bil nato suspendiran za leto dni, ker je na dirki v Logatcu njegov oče, nekdaj nenadkriljivi junak gorskih dirk, tedaj pa kot član ekipe fizično napadel direktorja AŠ 2005 Šusterja, je tokrat nastopil z alfo 156 moštva Bigazzi in po odličnem štartu vozil na 3. mestu. V 15. od 21 krogov dirke je v ospredju Bernasconi z BMW 320i skušal prehiteti vodilnega Pietra z alfo 147. Voznika sta se zapletla v trčenje, v tistem pa je pripeljal, se jima spretno izognil in prevzel vodstvo ter na koncu tudi zmagal.