nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Odkar je presenetljivo osvojil odprto prvenstvo Avstralije 2005, sta najboljša teniška igralca sveta in vse do Cincinnatija osvojila prav vse turnirje, na katerih sta nastopila skupaj. Čeprav na poti do naslova ni ugnal ne Švicarja ne Španca, se lahko s prekinitvijo njunega niza zdaj pohvali Andy Roddick, za katerega je bila zmaga na mastersu v Cincinnatiju prva turnirska letos, z njo pa si je še drugič priboril 1. mesto v nizu pripravljalnih turnirjev pred OP ZDA, takoimenovanim »US open series« ali ameriško serijo, s katero se mu bo na zadnjem grand slamu sezone denarna nagrada podvojila.

Roddick - v finalu je v dveh nizih ugnal Juana Carlosa - je tako kar nenadoma postal favorit tudi za OP ZDA, pa čeprav je bila zadnje čase njegova forma izjemno borna, za nameček tik pred Cincinnatijem skorajda tri tedne ni mogel igrati zaradi poškodbe in je zato njegov prvi turnirski naslov (iz 15 poskusov) po Lyonu 2005 toliko večje presenečenje.