nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Togovci namreč do Južnokorejcev, ki so se konec koncev pred štirimi leti šele v polfinalu poslovili od svetovnega prvenstva v Aziji, niso pokazali prav veliko spoštovanja. Kader, ki si kruh služi v pri Guingampu, je prvo lepšo priložnost še zapravil, druge po napaki korejske obrambe pač ne in po lepi potezi svoje moštvo v 31. minuti popeljal v vodstvo z 1:0. Afričani so prednost enega gola uspešno zadržali vse do odmora, kmalu po njem pa so se začele njihove sanje o zmagi razblinjati kot milni mehurčki.

Ključni trenutek tekme se je bržkone zgodil v 53. minuti, ko je- Abalo pred togovskim kazenskim prostorom nepravilno zaustavil Ji-Sung Parka in zaradi drugega rumenega kartona moral predčasno v slačilnico.