DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Največja med njimi sta bila zagotovo petkov superveleslalomski zmagovalec, ki mu ni dišal štart pod zloglasno Mišnico (»Tako raven je bil štart, da sem se počutil kot tekač na smučeh!«) in je končal na zanj žalostnem 23. mestu, ter, olimpijski prvak izpred štirih let, ki je ob prečenju strmine pod Kmetijo padel na bok, se sicer odbil na smuči, a potem nepravilno presmučal vrata in si prislužil diskvalifikacijo, za nameček pa končal v bolnišnici, kjer so mu diagnosticirali zlomljeno dlančno kost.

Čeprav sta oba slovenska predstavnika končala zunaj točk, bi ju bilo mogoče razvrstiti v oba predalčka. , ki je po dveh večjih napakah, po katerih je iz hitre smučine zašel v mehkejši sneg, pristal na 32. mestu vsega 7 stotink za točkami svetovnega pokala, se je počutil kot poraženec.