DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Posledica za razred boljše igre gostij je bilo vodstvo z 8:2, ki pa so ga Danke po minuti odmora (njihov trener Ryde jo je vzel pri rezultatu 2:7) z vztrajanjem pri izjemno hitri in raznovrstni igri (osem posameznic Viborga se je med strelke vpisalo že v prvi polovici dvoboja) začele nižati.

Medtem je trener Ljubljančank skušal zelo visok ritem igre držati z napovedanim eksperimentiranjem pri menjavah igralnih mest (poskusi z dvema krožnima napadalkama in na položaju organizatorke igre), a na začetku drugega polčasa so se gostiteljice navzlic stalnim napakam približale na vsega gol zaostanka (15:16). Hitro se je izkazalo, da je šlo le za kratko »zaspano« obdobje rokometašic Krima Mercatorja, ki so z agresivno obrambno postavitvijo 5-1 (občasno tudi z različicami posameznega pokrivanja najbolj nevarnih tekmic) znova prišle na zeleno vejo, prek razpoloženih in Vergeljuk (dosegli sta 7 od uvodnih 9 Krimovih golov v drugem polčasu) pa piko na i pristavile še v napadu.