DELO, leto 2006, poved v sobesedilu:

Na začetku zadnje minute je pri 76:76 podrl Damirja, sodnik je že nakazal osebno napako v napadu in se v naslednjem hipu odločil za kazen domačemu branilcu, nekaj akcij poprej pa ob podobnem trku Vrečka in ni reagiral in žoga je pripadla Ljubljančanom.

»Po prvi četrtini mi je že bilo jasno, da tudi v slovenski košarki obstajata Partizan in Crvena zvezda,« je v sproščenem pogovoru domači trener slikovito strnil uvodne vtise. Za razliko od predvsem decembrskih predstav je igra njegovega moštva že bila prepoznavna: žoga se je pogosteje spuščala proti Jeffu McMillanu (met 8:12 in 13 skokov), obramba je bila bistveno bolj zagrizena, o čemer zgovorno priča kar 6 blokad (polovico jih je v eni akciji dobil), predvsem pa se Laščani nikoli niso predali.