DELO, leto 2005, poved v sobesedilu:

Derbi 3. kola lige prvakinj, v katerem so se rokometašice Krima Mercatorja v poletno topli »udarile« z istoimensko ekipo španskih prvakinj, je pokazal, da Ljubljančanke s tremi zmagami v skupini D niso le na pragu četrtfinala, temveč - nenazadnje so evropski naslov osvojile v zadnjih dveh lihih letih (2001, 2003) - tudi na dobri poti proti vrhu stare celine. Kljub obilici rezerv - tokrat so nastopile brez Odrove in Farkaseve, Derepaskova je po poškodbi v mizerni formi, Dolerjeva še ni povsem nared, napredek pa je gotovo možen tako pri uigranosti kot pri telesni pripravi - so namreč proti Iličevi & Co. z odlično obrambo, stalnim menjavanjem igralnih mest, razpoloženo Dinujevo in raznovrstnostjo dokazale, da so za razred boljše od tekmic za prvo mesto v predtekmovalni skupini.

Upoštevajoč le slabo tretjino tekme (šlo je za obdobji med 2. in 9. ter 34. in 45. minuto), so Krimovke dvoboj z Prestigio dobile s 16:2.