DELO, leto 2005, poved v sobesedilu:

Rokometašice Krima Mercatorja so se v tekmi 2. kola lige prvakinj vnovič vrnile k igri z visoko zunanjo linijo, ob obrambni postavitvi 5-1, okrepljeni z razpoloženima vratarkama, pa nazadnje zlahka odpravile ekipo Tertnesa Bergna, ki jim je bila kolikor toliko konkurenčna le v dobršnem delu prvega polčasa. Dvoboj proti hitrim, a nizkim in neizkušenim Skandinavkam se je nazadnje izkazal kot odlična priprava za sobotno tekmo s špansko, hkrati pa je Krimov trener navzlic visoki zmagi ob razdelitvi minutaže med vse svoje izbranke lahko dobil jasen uvid v trenutno pripravljenost evropskih podprvakinj, katerih rezerve so nedvomno še precejšnje.

Četudi povprečne Norvežanke ne morejo biti pravi pokazatelj pripravljenosti, je dala sobotna igra Krima Mercatorja kljub vsemu slutiti, da se forma Ljubljančank vzpenja.