DELO, leto 2004, poved v sobesedilu:

Finale v Houstonu, ki ga je tako kot skoraj vse tekme motil dež, je bil sicer dvoboj prvega in tretjega igralca sveta, a v resnici je šlo za dva precej oddaljena svetova, saj je potreboval le 66 minut za zmago s 6:3, 6:2 (zaradi slabega vremena so se prireditelji odločili, da finalista igrata le na dva dobljena niza in ne na tri) nad Avstralcem Lleytonom Hewittom, za katerega je bil to že šesti letošnji poraz proti Švicarju. Hewitt, ki je doslej dvakrat zmagal na mastersu in dvakrat sezono končal na 1. mestu, je še v Houston pripotoval s pozitivnim izkupičkom zmag in porazov proti, potem ko je bil slednji boljši tako v predtekmovanju kot v finalu, pa odhaja domov z »minusom« - 7:8.

Zmaga na mastersu, za katero je dobil 1,52 milijona $ in avtomobil mercedes, je bila že Federerjeva 11. letošnja (po Wellsu, US Opnu, Bangkoku, Kanadi, Halleju, Australian Opnu, Hamburgu, Wimbledonu, Dubaju in Gstaadu), od lanskega turnirja na pa sploh ne pozna finalnega poraza in je tako s 13 lovorikami iz prav toliko finalov prehitel Björna Borga in McEnroeja! Niti iz najboljše deseterice mu ni nihče prišel blizu, saj ima proti elitni druščini 23 zaporednih zmag.