DELO, leto 2004, poved v sobesedilu:

Vera Zvonareva.

Davenport se je zadnja dva dneva prav silila, da se ni potopila v spanec pred enajsto zvečer, vedoč, da se lahko njena prva partija v rdeči skupini - igrajo po sistemu round - zavleče pozno v noč. In res se je zgodilo prav to, njena aklimatizacija, ki ni bila lahka, saj je sicer v postelji že ob deveti (njen mož pač vstaja že ob 5. uri zjutraj), pa ji je očitno prišla še kako prav, saj je Dementjevi prepustila samo eno igro - 6:0, 6:1. A dvoboj le ni bil povsem enostranski, kot kaže končni izid, vendar je Davenportova osvojila vse najpomembnejše točke, za nameček pa sta tekmici pri 4:1 na servis Američanke odigrali igro, v kateri je bilo neverjetnih 17 izenačenj, trajala pa je kar 25 minut (ves drugi niz 51)!