DELO, leto 2004, poved v sobesedilu:

Od našega poročevalca

V mitičnem mestecu, v zadnjih desetletjih že bolj ali manj predmestni četrti, je minuli vikend spet odmevalo rjovenje motorjev dirkalnih avtomobilov, okoliški promet pa se je dušil v nepreglednih kolonah avtomobilov rdeče navijaške armade, ki se je potrpežljivo, meter za metrom, semafor za semaforjem, plazila v svoje svetišče v zelenem parku Monze. Petek je bil bolj za ogrevanje, z nekaj tišjimi ferrariji pokalnega tekmovanja F 360 Challenge, tudi s slovensko udeležbo in dirkalnega moštva novogoriškega HIT, podobnim Maseratijevim tekmovanjem in zares izjemno zbirko zgodovinskih vozil, med katerimi je bilo mogoče videti 19 najbolj znamenitih in neprecenljivo vrednih Ferrarijevih dirkalnikov, tako model 500 F2 iz leta 1953 (naslednik avtomobila, s katerim je Ascari osvojil svoj prvi naslov prvaka F1), pa 312T, ki sta ga v sedemdesetih vozila Švicar Clay Regazzoni in nepozabni Kanadčan Villeneuve, zloglasni F1-91, ki ga je ostro kritiziral Prost, zaradi česar ga je odpustil še pred koncem sezone, in še bi lahko naštevali.