nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2004, poved v sobesedilu:

Kraljica dvovišinske pač ostaja kraljica na svojem paradnem orodju, saj je osvojila že šesto zlato kolajno, skupno pa že 16. na evropskih prvenstvih, s čimer je na lestvici najuspešnejših na 1. mestu prehitela Vero Časlavsko.

Na EP v Patrasu se je Horkina s tremi zaporednimi naslovi izenačila s Comanecijevo, a v Amsterdamu bi lahko 25-letna ruska telovadka svoj zgodovinski dosežek še nadgradila. Resda je bila letos poškodovana in je zato izpustila rusko prvenstvo ter se tudi na Nizozemskem pojavila s povojem na levem stopalu, a ker se je odločila za nastop na EP, je bil tudi njen cilj povsem jasen - četrti zaporedni naslov v mnogoboju, za kar ji je veliko upanja vlivalo tudi 1. mesto v kvalifikacijah.