DELO, leto 2003, poved v sobesedilu:

Naši reprezentantje so podobno kot v prvem delu tudi v drugi tretjini vzpostavili ravnotežje, v začetku zadnjih 20 minut pa so začeli le bolj zbrano, če ne drugače pa je s poskusi domačega moštva opravil slovenski vratar. In dišalo je po najnižjem porazu slovenske vrste s slovaško doslej (0:9 na SP skupine C '94 ter 2:5 na turnirju, avgusta 2001), toda nesrečno naključje z avtogolom Ciglenečkega - uradno so gol pripisali Vaicu - je botrovalo slovaški zmagi s »+3«.

Med izbranimi slovenskimi hokejisti sta na tej prvi tekmi počivala in, je zaradi lažje poškodbe tekmo spremljal s klopi (danes bo igral),, sicer napadalca, a tako kot nazadnje v DP tudi včeraj zanesljivega branilca, so razglasili za najboljšega v slovenski vrsti.