DELO, leto 2003, poved v sobesedilu:

»Neznani je odkritje prvenstva v teku na 200 m. Tehnično je tekel dovršeno, zato me ne bo čudilo, če se bo uvrstil v finale,« je večkratni svetovni prvak in olimpijski šampion (v Birminghamu TV komentator) napovedal sanjski razplet tekmovanja, v katerem je 23-letni kot za šalo premagal sanjsko mejo 21 sekund, s časom 20,77 pa za 26 stotink sekunde izboljšal državni rekord in se uvrstil v veliki finale.

V kvalifikacijah je bil od slovenskega rekorderja, sicer zmagovalca v svoji skupini, hitrejši le branilec naslova Shawn Crawford (20,69), v polfinalu pa so se Američanu (21,50) pridružili še preostali favoriti nocojšnjega finala - Britanec Devonish (21,63), Kamerunec Joseph Batangdon (20,65) in Bahamec Dominic Demeritte (20,67).