DELO, leto 2003, poved v sobesedilu:

Toliko hrupa je sprožil izbor avstrijske ekipe za smuk, na koncu pa sta bila najboljša edina nesporna člana kvinteta, zmagovalec Walchhofer in petouvrščeni Eberharter, ki ga po vrsti manjših napak na koncu niso mogle rešiti niti njegove priznano najhitrejše smuči. Od drugih je bil povsem neopazen svetovni prvak iz St. Hannes Trinkl, ki je pristal na 31. mestu in so ga premagali vsi štirje (21., 26., 27., 30.), olimpijski prvak je začel bliskovito in bil skozi celo progo zelo blizu najboljšim, toda namesto da bi jih ujel, je v finišu zdrsnil na 10. mesto, je bil tokrat daleč od tega, da bi »ukrotil« goro kot pred štirimi leti v Beaver Creeku.

Na progi, ki jo je ukrojil predvsem za gledalce in televizijo, s spektakularnim štartom, imenovanim po najvišjem vrh Piz Nair, s katerega se tekmovalec s hitrostjo skoraj 130 km/h zažene v ravni del, kjer odločajo predvsem hitre smuči, v srednjem delu je največja past tehnično zahteven dvojni zavoj (takoimenovani Tschainas) in prehod prek prelomnice na razmeroma dolgo strmino, potem pa le še ciljni spust z dvema skokoma, se je vse vrtelo okoli domačega ljubljenca Kernena.