DELO, leto 2002, poved v sobesedilu:

Atletico iz Madrida je v svoji zgodovini samo trikrat izgubil proti Racing Santanderju in to vedno 21. decembra, ciklus pa ima 8 let, 1986, 1994 in 2002! Racingova tretja zmaga v zadnjih 4 tekmah letošnje sezone, pa je tudi prekinila niz Atleticove neporaženosti na domačih tleh. Atletico je zapravil kopico priložnosti in preklemano lekcijo iz poglavja »kako zabiti gol« jim je ob koncu prvega polčasa dal nekdanji napadalec Munitis. Atletico je udaril nazaj v drugem delu, ko je Emerson z glavo preusmeril prosti strel, a da se zgodovina rada ponavlja, je pokazal Javi, ko je povišal na končnih 1:2.

Kožo Barceloninega trenerja Louisa Van je zaenkrat rešil Kluivert, ki je s-trickom pripomogel k visoki zmagi nad Mallorco (0:4).