nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2002, poved v sobesedilu:

Španski napadalec številka 1 Raul je v 73. minuti po podaji »najboljšega igralca na svetu« - Ronalda, izenačil, šest minut kasneje pa je Portugalec Figo Madridčanom priboril enajstmetrovko (v kazenskem prostoru ga je porinil Juanito), ki jo je tudi uspešno izvajal, kar je zadostovalo za tesno zmago (3:2). Real Madrid je sedaj v španskem prvenstvu tretji in pritisk nad vodilnima Real Sociedad in Valencio je vse večji. Atletico iz Madrida je v svoji zgodovini samo trikrat izgubil proti Racing Santanderju in to vedno 21. decembra, ciklus pa ima 8 let, 1986, 1994 in 2002! Racingova tretja zmaga v zadnjih 4 tekmah letošnje sezone, pa je tudi prekinila niz Atleticove neporaženosti na domačih tleh.