DELO, leto 2002, poved v sobesedilu:

Naši kickboksarji in kickboksarke so namreč skupaj osvojili kar 11 kolajn, s čimer je bilo slovensko zastopstvo med uspešnejšimi reprezentancami na italijanskih blazinah.

Osrednja junakinja v našem taboru je bila vnovič Ptujčanka (nad 70 kg), ki je naslovu članske evropske prvakinje v lahkem kontaktu včeraj dodala še najžlahtnejše odličje v polkontaktu. Na najvišjo stopničko zmagovalnega odra se je povzpel tudi (Ptuj, do 69 kg) v lahkem kontaktu, v katerem so si kolajne priborili še drugouvrščena (Nova Gorica, do 57 kg) in (do 70 kg) ter tretjeuvrščeni (do 50 kg), (do 89 kg) in (vsi Maribor, nad 94 kg), v polkontaktu pa so se s kolajnami okitili »srebrni« (do 60 kg) in (obe Izlake, do 65 kg) ter »bronasti« (Zagorje, do 84 kg).