DELO, leto 2002, poved v sobesedilu:

Najbolj tipičen je bil tek žensk na 1500 m, v katerem je denimo drugouvrščena za prvakinjo zaostala 26,5 sekunde, zadnja pa poldrugo minuto! Legendarni kanadski atlet Mark McKoy zagotovo ni bil edini, ki je ugotovil, da v svoji sicer dolgi karieri ni videl teka na 1500 m, v katerem bi ena izmed tekačic zaostala za krog.

To je bil le eden izmed črnih »rekordov« prvenstva, ki bo v analih ostalo zapisano tudi po tem, da so morali šprinterji za naslov državnega prvaka v enem dnevu kar 4 x preteči progo, da je zmagovalec teka B na 800 m tekel nad dvema minutama, da je bila razlika med zmagovalcem in zadnjeuvrščenim v metu diska 40 m, da je bila razlika med prvim in zadnjim na 5000 m slabe 3 minute, da je moč kolajno v moški konkurenci osvojiti s preskočenimi 190 cm, da sta v šprintu nastopili le dve ženski štafeti, da nekateri reprezentantje niso tekmovali v svojih elitnih disciplinah, in še bi lahko naštevali.