nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2002, poved v sobesedilu:

Zaradi moje slabe bere na prvih treh dirkah se tudi ne morem nadejati, da bi lahko v nadaljevanju kaj spremenil pri vrhu SP, zato je moj prvi cilj, da se čimvečkrat uvrstim na zmagovalni oder in tudi zmagam na kakšni od dirk,« je še pojasnil »Batmax«.

Da je Yamaha od zadnje dirke v Jerezu pred 14 dnevi rešila del svojih težav, je bilo očitno že po uradnih treningih, saj sta se oba njena motorista Carlos Checa in Biaggi zvrstila tik za in po dobrem včerajšnjem štartu je bil Biaggi do 10. kroga celo v vodstvu. Tega pač po odstopu, 9. mestu in diskvalifikaciji na dosedanjih treh postajah za SP niso pričakovali niti največji optimisti, sploh ker je letos najboljši Yamahin motorist Checa nastop tokrat končal že v 4. krogu.