DELO, leto 2002, poved v sobesedilu:

Igra je bila v naslednjih minutah dokaj izenačena, nekaj minut pred koncem polčasa pa je domači trener svojim košarkaricam naročil consko obrambno postavitev, kar se mu je obrestovalo predvsem v prvi polovici tretje četrtine. V 26. minuti so Štajerke namreč vodile že z 31:22, takrat pa jim je do tedaj uspešno obrambno postavitev z dvema trojkama in košem povsem »razbila« jugoslovanska mladinska reprezentantka, po zaslugi katere so državne prvakinje z delnim rezultatom 17:4 povsem na glavo obrnile potek sicer ne preveč kakovostnega derbija, v katerem pa sta svojo nalogo brez napak opravila odlična sodnika.

A Celjanke se vendarle niso vdale in že čez nekaj trenutkov prešle v vodstvo z 41:39, po številnih napakah na obeh straneh pa so vendarle krajšo spet potegnile gostiteljice, ki so v teh trenutkih prejele štiri zaporedne točke.