DELO, leto 2002, poved v sobesedilu:

Na Jesenicah se jim je odvalila skala s srca, saj so uspešno prestali zahtevno preskušnjo na tujem in pravzaprav po dolgem času onstran meja zmleli enega od resnih tekmecev na katerikoli ravni tekmovanja. Večkrat so bili že blizu podvigom tako v evropskih pokalih kot tudi mednarodnih ligaških tekmovanjih, a v zadnjih letih bi lahko na prste ene roke prešteli tekme, ko so ugnali tekmece na tujem tako prepričljivo kot v drugi tretjini nedeljske tekme v Dubnici na Slovaškem. Jeseničani so sicer slavili zmago s 6:3: po zaostanku z 0:2 so v drugem delu zabili kar 5 golov, izid zasukali, piko na »i« pa je v zadnjih 20 minutah z golom postavil novinec Maurice.

Tako se v taboru »železarjev« zdaj sproščeno lahko pripravljajo za končnico MHL, zmaga na Slovaškem pa je tudi že ogrela ozračje pred prihajajočim petkovim derbijem z Olimpijo za DP ...