nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2001, poved v sobesedilu:

Med drugim so se udeleženci seznanili z Deklaracijo svetovne zdravstvene organizacije WHO o sodelovanju na področju varovanja duševnega zdravja beguncev, razseljenih oseb in drugih skupin, ki jih je prizadela vojna, oziroma živijo v konfliktnih razmerah ali obdobju po njih.

»Izgub in travmatičnih izkušenj, ki jih človek doživi v vojni, ni mogoče izbrisati, kakovost življenja v povojnem obdobju pa bistveno vpliva na to, kakšne posledice ostanejo,« je dr. Kos strnila eno poglavitnih misli konference in dodala, da je ravno Slovenija gostiteljica tega mednarodnega srečanja, ker sta, najprej Svetovalni center pozneje pa še Slovenska filantropija, oblikovali vrsto modelov pomoči otrokom, ki so se izkazali za zelo učinkovite, temeljijo pa na sodelovanju celotne družbe (šole, socialnih delavcev, soseske), kar je nekako tudi sodobna doktrina.

Kako naj bi se ravnalo z ljudmi, ki jih je prizadela vojna, je strnjeno v Deklaraciji Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) o sodelovanju na področju varovanja duševnega zdravja beguncev, razseljenih oseb in drugih skupin, ki jih je prizadela vojna.



  Nova poizvedba      Pripombe      Na vrh strani


Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU Iskalnik: NEVA