DELO, leto 2001, poved v sobesedilu:

Igralci Telekoma, ki so dobili dve od prvih treh letošnjih tekem z Unionom Olimpijo, so le osem minut (15:13) igrali na evropski ravni, nato pa so se raje prepustili jezičnemu merjenju moči s sodnikoma. Ta sta jih pred koncem prve četrtine morda res prikrajšala za eno ali dve žogi, kar pa ni odločilno spremenilo razmerja moči: gostitelji so bili namreč prepričljivo boljši v skoku (na koncu kar z 51:21!), prvi novomeški strelec Joe Courtney je dosegel svojo prvo točko v 20. minuti (skupaj met iz igre 3:12), Davison pa se je ob spremstvu umaknil na zunanje položaje in s tem izgubil večino »letalnega« naboja.

Košarkarji Uniona Olimpije so z nepričakovano visoko zmago dobili lepo psihološko prednost pred začetkom končnice.