DELO, leto 2001, poved v sobesedilu:

Prav gotovo bi bilo drugače, če stari Zahovič, Jugoslovanom v 94. minuti ne bi odščipnil dveh točk, je pisalo v Novem ekspresu, ki je po vsebini in obliki še najbolj podoben našim Novicam. In naslovi v drugih beograjskih dnevnikih: Paralelni slalom modrih in zelenih (Sportski žurnal), Modri so se razlili v 94. minuti (Sport), Zahovič kaznoval modre v 90. (Blic), Sodnik in Zahovič »ugrabila« zmago (Danas), Vzdihi, kaj pa drugega (Politika), Konec brez okraska (Glas javnosti) itd.

Vsi poročevalci in komentatorji, ki so spremljali kvalifikacijsko nogometno tekmo med Slovenijo in ZR Jugoslavijo, so enotni v oceni, da je bila jugoslovanska enajsterica tokrat precej boljša kot na prvem srečanju z nami na evropskem prvenstvu, pa tudi minulo soboto na štadionu beograjskega Partizana, kjer so prav tako z enakim izidom v dobljeni tekmi iztržili le neodločen izid 1:1.