DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

Najbližje laskavemu naslovu pa je Artem Hadžibekov, ki je na OI z zračno puško osvojil drugo mesto za Tajvancem Kaijem, v Münchnu pa je prepričljivo zmagal, medtem ko se olimpijski zmagovalec sploh ni uvrstil v finale osmih najboljših strelcev: pristal je na 9. mestu.

Artem Hadžibekov, 30-letni poklicni vojak iz Moskve, se je z Sydneyja vrnil jezen, saj je bil pred OI v odlični formi in je zato tudi sodil med najožje kandidate za osvojitev najžlahtnejših odličij v vseh treh puškarskih olimpijskih disciplinah (z zračno puško ter z malokalibrsko puško v trojnem položaju in 60 strelov leže). Ker na sydneyjskem olimpijskem strelišču ni opravil naloge, kot si je želel, se je po vrnitvi v Rusijo »zaklenil« na strelišče.