DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

Nobena izjema niso niti. Na finalnem tekmovanju za svetovni strelski pokal, ki je bilo minuli konec tedna na bavarskem olimpijskem strelišču v Münchnu, niti enemu strelcu ali strelki, ki je septembra osvojil zlato kolajno na olimpijskih igrah v Sydneyju ni uspelo kronati sezone s popolnim zmagoslavjem tudi na finalu svetovnega pokala, s čimer bi si prav gotovo zagotovil naziv najboljšega strelca ali strelke na svetu za leto 2000.

Najbližje laskavemu naslovu pa je Artem Hadžibekov, ki je na OI z zračno puško osvojil drugo mesto za Tajvancem Kaijem, v Münchnu pa je prepričljivo zmagal, medtem ko se olimpijski zmagovalec sploh ni uvrstil v finale osmih najboljših strelcev: pristal je na 9. mestu.