DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

Jugoslovanski nogometaši so začeli povsem drugače kot na premieri proti naši reprezentanci in s povezano ter napadalno igro v kali zatrli poskuse hitrih »vikingov«, zgodnje vodstvo reprezentance ZRJ pa je bilo le sad vsega, kar se je dogajalo ob štartu v Liegeu., ki je bil z goloma že glavni za jugoslovansko izenačenje po prednosti s 3:0 na prvi tekmi, je bil tudi tokrat natančen v kazenskem prostoru Norvežanov in če bi bili tudi njegovi soigralci, denimo, tako natančni, bi si Jugoslovani že v prvem delu priigrali zmago.

Norvežani, tokrat brez kapetana, so občasno sicer napadli, še najbližje izenačenju pa so bili pravzaprav kmalu po tekmečevem vodstvu: v 12. minuti je nevaren Flojev strel ubranil vratar Kralj.

Prav v zadnji minuti tekme, potem ko so »modri« zapravili nekaj priložnosti tudi v 2. delu, pa je Carew ušel jugoslovanski obrambi, a žoga je zletela mimo vrat.