DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

V okviru priprav za nastope na tekmovanjih za svetovni pokal v streljanju z zračnim in malokalibrskim orožjem, ki bosta v in Münchnu (od 29. t.m. do 12. junija), je slovenska strelska reprezentanca nastopila na velikem mednarodnem strelskem tekmovanju na Češkem. V posamični konkurenci sta bila od najuspešnejša oba evidentna olimpijska kandidata, ki je v streljanju z malokalibrsko puško 3x40, v strelskem maratonu, zasedel 7. mesto, in, ki je z izvrstnim rezultatom s 395 krogi zasedla 9. mesto in le zaradi slabše zadnje serije zgrešila finale.

Izkazala se je tudi naša ekipa članov, ki je v postavi, in v streljanju z MK puško 3x40 s 3471 krogi dosegla nov državni rekord in v izredno močni konkurenci zasedla ekipno 7. mesto.