DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

Na mladinskem evropskem prvenstvu v karateju, ki ga je KZS minuli konec tedna priredila v celjski dvorani Golovec, je za največji slovenski uspeh poskrbel. Sedemnajstletni Trboveljčan (do 60 kg) je na doslej največjem karateističnem tekmovanju na sončni strani Alp v športnih borbah osvojil srebrno kolajno, po katero se je edini od slovenskega zastopstva povzpel na stopničke zmagovalnega odra.

Po tem, ko je »Fičo«, kakor ga kliče trener, v prvih treh kolih nanizal tri gladke zmage - najprej je s 6:0 premagal, potem s 5:1 Stodkowskega, v 3. kolu pa je bil s 6:0 boljši še od Francoza Antheniona - se je moral v polfinalnem dvoboju s Slovakom za podvig zelo potruditi, saj je odločilno točko za 2:1 dosegel prav v zadnji sekundi. V obračunu za zlato kolajno je nato z 2:6 klonil pred Nizozemcem Berensom.