DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

Za Dansko je bila njihova žrtev Islandija, ki so jo naši po dramatičnem finišu premagali s 27:26, potem ko so ob odmoru vodili kar s 17:12. Naši igralci so začeli zelo dobro in vse je kazalo na lahko zmago, toda v začetku drugega polčasa je prišlo do velikega preobrata, ko so Islandci v pičlih sedmih minutah dosegli kar šest golov zapored. Severnjaki so nato z najtesnejšo razliko vodili vse do 28 sekund pred koncem, ko je naš mladi adut ob prednosti dveh igralcev več po imenitnem prodoru dosegel edino slovensko vodstvo, ki je - potem ko so Islandci zapravili zadnji napad - pomenilo tudi dragoceno zmago, ki je našim igralcem precej razširila obzorja pred sobotnimi obračuni za končne razvrstitve.