nova beseda iz Slovenije
Heroux 22 (13+9), Jan (vsi Ol) 22 (9+13), Gorenc ( | Ol) | in Catenacci 18 (6+12), Caron (oba Ac.J) 16 | D |
18 (6+12), Caron (oba Ac. J) 16 (11+5), Bes ( | Ol) | 16 (8+8), Kontrec (oba Ol) 16 (6+10), Cerar | D |
16 (11+5), Bes (Ol) 16 (8+8), Kontrec (oba | Ol) | 16 (6+10), Cerar (Sl) 15 (8+7), Rahmatulin in | D |
Pethö (Bl) 14 (6+8), Stolbun (Sl) 12 (5+7), Tok ( | Ol) | 12 (4+8), Šperger (Bl) 11 (7+4), Bor. Lešnjak | D |
Šperger (Bl) 11 (7+4), Bor. Lešnjak (Sl) in Imes ( | Ol) | po 10 (4+6), Šivic in Karahodžič (Bl) po 10 | D |
Bl) po 10 (3+7), Hvatov (Sl) 9 (7+2), Zajc ( | Ol) | 9 (4+5), Zaruba (Bl) 9 (3+6), Kos (Sl) in Rožič | D |
Reya); do 66 kg: Jereb; do 73 kg: Mihelič (oba | Ol) | ; do 81 kg: Erjavec (Jes); nad 81 kg: Ceraj | D |
kategoriji sta bila najboljša Mili Arapovič ( | Ol) | , ki je zmagal kar v treh disciplinah, in Katja | D |
13:14), Grum 6, Ščekić 11 (1:2). Za 2: Union | Ol. | 23:35 (66 %) - Jurković 6:10, McDonald 3:3, | D |
) - Jevtović 4:6, Smodiš 7:12. Za 3: Union | Ol. | 6:16 (38 %) - Daneu 1:3, Duščak 1:2, Jurković | D |
Petrov 3:8, Smodiš 2:6, Ščekić 2:2. Skoki: Union | Ol. | 25 (16+9) - Jurković 9, Mutavdžić 7; Krka 19 | D |
floret - fantje: Tine Čas (RC), Karol Grabner ( | Ol) | , Gregor Hribar (Tab); floret - dekleta: P. Kladnik | D |
oba RC), J. Jeza (Tab); floret: K. Grabner ( | Ol) | , Matej Kušar, Jan Smerkolj (oba Tab). »V izredno | D |
bi si pridobila pravico za nastop na minulih | Ol | v Atlanti in na prihodnjih OI v Sydneyu.(Drugo | D |
Sydneyu. (Drugo kvoto za Slovenijo za nastop na | Ol | v Atlanti je nesrečno izgubil Korbar, za OI | D |
selo); do 38 kg: Rudaš (Lend); do 42 kg: Sluga ( | Ol) | ; do 46 kg: Ferjan (Ivo Reya); do 50 kg: Kopič | D |
kg: Kopič (Branik Broker); do 55 kg: Artič ( | Ol) | ; nad 55 kg: Pliberšek (Impol); mladinci, do | D |
73 kg: Sagadin (Branik B.); do 81 kg: Šimič ( | Ol) | ; do 90 kg: Ceraj (Ivo Reya); do 100 kg: Princ | D |
: Kim Kambrič (Konex) 1:6, 6:2, 6:2, Pipan ( | Ol | Lj) : Božičnik (Gradi) 3:6, 6:4, 6:1; finale | D |
Ljubljana - Miha Šepec in Maja Tvrdy (oba | Ol) | sta trikratna zmagovalca državnega prvenstva | D |
slovenskih drsalcev - mladinci: 3. A. Žunko ( | Ol) | ; mladinke: 4. Škrlj (Ol), 5. Radinovič ((SBl | D |
mladinci: 3. A. Žunko (Ol); mladinke: 4. Škrlj ( | Ol) | , 5. Radinovič ((SBl)); dečki -1985,1986: 1. | D |
1986: 1. Ostojič ((SBl); deklice: 5. Likavec ( | Ol) | , 7. Šolinc (Ce); dečki 1987, 1988: 2. Čadež | D |
dečki 1987, 1988: 2. Čadež (SBl), 3. Lumbar ( | Ol) | ; deklice: 6. Narobe (SBl), 7. Burja, 8. Robič | D |
Narobe (SBl), 7. Burja, 8. Robič-Zima (obe | Ol) | , 10. Miklič (SBl)itd.; deklice 1989, 1990: 3 | D |
1990: 3. Sekardi (Jes), 9. Dimič-Andlovič ( | Ol) | , 11. Kovač (Jes), 13. Luin (SBl) itd.; deklice | D |
7. Štubler (SBl), 9. Tepeš, 10. Šimunič (obe | Ol) | , 15. Nikitenko (SBl) itd. D. Š. Sluga in ekipa | D |
Ce), najboljši strelec pa je bil Žiga Pance ( | Ol) | . J. K. Dob znova uspešen | D |
Vugdalič 3:6, Nachbar 3:5, Petranović 7:11; Union | Ol. | 25:43 (58%) - Zdovc 3:3, Jurković 4:6, McDonald | D |
Oček 5:9, Šporar 2:2, Petranović 1:4; Union | Ol. | 7:10 (70%) - Duščak 1:2, Zdovc 1:1, Jurković | D |
6) - Šporar 4, Pavić 4, Petranović 6; Union | Ol. | 19 (13+6) - Kraljević 3, Zdovc 3, Kotnik 5, | D |
je zmagal odkritje sezone mladinec Marinček ( | Ol) | 577 pred Veternikom (Mrož) 575 in Kranjcem | D |
577 pred Veternikom (Mrož) 575 in Kranjcem ( | Ol) | 571. Brest je z 2. mestom ohranil 1. mesto | D |
skupnem seštevku s puško zmagal Izidor Hreščak ( | Ol) | , s pištolo pa ekipno Olimpija, med posamezniki | D |
ekipno Olimpija, med posamezniki pa Robi Kranjc ( | Ol) | . Končni vrstni red - zračna puška, ekipno | D |
Leskovec 22, Trnovo 4; posamezno: 1. Hreščak ( | Ol) | 4710, 2. Prednik (I. poh. bat.) 4702, 3. Robnik | D |
Moris 30, 12. Kruno 30; posamezno: 1. Kranjc ( | Ol) | 4542, 2. Bučan (Pred) 4526, 3. Tkalec (D. Pož | D |
4526, 3. Tkalec (D. Pož) 4517, 4. Marinček ( | Ol) | 4515, 5. Štuhec (Ptuj) 4513. L. M. | D |
Pavič 2, Petranović 13 (2:2). Za 2: Union | Ol. | 24:43 (56 %) - Taylor 7:12, McDonald 4:5, Mutavdžić | D |
5, Nachbar 3:5, Petranović 4:7. Za 3: Union | Ol. | 4:12 (33 %) - Daneu 1:2, Zdovc 1:4, McDonald | D |
Vugdalič 1:4, Petranović 1:2. Skoki: Union | Ol. | 28 (20+8) - Kraljević 4+3, Taylor 6+2; ZM Lumar | D |
8:8), Dragšič 5 (2:2), Kunc 4.. Za 2: Union | Ol. | 20:46 (43 %) - Zdovc 3:3, Jurković 8:14; Pivo | D |
- Lisica 5:8, Goljović 6:12. Za 3: Union | Ol. | 8:19 (42 %) - Novak 1:3, Duščak 2:4, Zdovc 1 | D |
1, Jurković 2:3, McDonald 2:5. Skoki: Union | Ol. | 29, Pivo. Laško 24. Prava naložba? | D |
saj so osvojili 21 odličij, Tjaša Brežnik ( | OL) | in Luka Velikonja (LL) pa sta izpolnila normi | D |
Impol); do 66 kg: Jereb; do 73 kg: Mihelič (oba | Ol) | ; do 81 kg: Erjavec (Jes); nad 81 kg: Ceraj | D |
Korbar (A. Hohkraut) pred Izidorjem Hreščakom ( | Ol) | , ki je sicer dosegel isto število krogov.S pištolo | D |
ponovno presenetil mladinec Peter Marinček ( | Ol) | .V ženski konkurenci je bila pri puški najuspešnejša | D |
pri puški najuspešnejša mladinka Maja Žibert ( | Ol) | s 584 krogi, pri pištoli pa Majda Raušl (Juršinci | D |
Trž) 1:21,22; ml. mladinci: 1. Petrijevčanin ( | Ol) | 1:23,51, 2. Šegula (Br) 1:23,61, 3. Kanič (Dol | D |
1:25,55, 4. Makuo (Nov) 1:27,77, 5. Šmalc ( | Ol) | 1:28,36; ml. mladinke: Lozar (Rad) 1:25,77, | D |
13,63, 2. Kozlar (Br) 1:13,68, 3. Pogačnik ( | Ol) | 1:15,11, 4. Gorza (Črna) 1:15,12, 5. Skerbinek | D |
1:15,74, 2. Kanič (Dol) 1:15,99, 3. Rutar ( | Ol) | 1:16,54, 4. Bajt (Rad) 1:16,55, 5. Gmajnar | D |
Bled) 1:17,88, 2. Furek (Br) 1:18,59, 3. Šmalc ( | Ol) | 1:19,02, 4. Rataj (Br) 1:19,44, 5. Žerjav (Kr | D |
19,07, 3. Mulej (Rad) 1:19,53, 4. Bertoncelj ( | Ol) | 1:20,03, 5. Vravnik (Kor) 1:20,05. Kombinacija | D |
ml. mladinci: 1. Jureš, 2. Petrijevčanin (oba | Ol) | , 3. Ramuš (Rad); ženske: 1. Dabič, 2. Kalan | D |
mladinke: 1. Maze, 2. Lozar, 3. Bertoncelj ( | Ol) | . Superveleslalom FIS - člani: 1. Rzehak (Avs | D |
Krka) 7,45, 2. Korošec 7,64, 3. Lobnik (oba | Ol) | 7,78; 100 m - člani: 1. Tomon 11,74, 2. Rus | D |
Tomon 11,74, 2. Rus (oba ŽAK) 11,78, 3. Pisič ( | Ol) | 11,99; mladinci: 1. Vertič (Ptuj) 11,93, 2. | D |
200 m: 1. Vrtačič (Šentj) 21,55, 2. Pisič ( | Ol) | 23,93, 3. Rus (ŽAK) 24,08; 300 m: 1. Petelin | D |
23,93, 3. Rus (ŽAK) 24,08; 300 m: 1. Petelin ( | Ol) | 36,14, 2. Vehar (ŽAK) 37,02, 3. Lorenčič (Ptuj | D |
Ortar 438, 2. Madjoroš (oba ŽAK) 435, 3. Balent ( | Ol) | 422; mladinci: 1. Mrgole (Vrh) 685, 2. Teodorovič | D |
mladinci: 1. Mrgole (Vrh) 685, 2. Teodorovič ( | Ol) | 631, 3. Rejc (Posočje) 622; krogla - člani: | D |
ŽAK) 35,22, 2. Rozman 25,21, 3. Ozimek (oba | Ol) | 24,33. Ženske, 60 m - pionirke: 1. Bonča | D |
8,41, 2. Trifkovič (Krka) 8,63, 3. Kesedžič ( | Ol) | 8,82; 100 m - mladinke: 1. Prelovšek (Ol) 12 | D |
Kesedžič (Ol) 8,82; 100 m - mladinke: 1. Prelovšek ( | Ol) | 12,82, 2. Nose (Šentj) 12,95, 3. Berki (Ol) | D |
Ol) 12,82, 2. Nose (Šentj) 12,95, 3. Berki ( | Ol) | 13,19; 200 m - mladinke: 1. Stražišar (Ol) 26 | D |
(Ol) 13,19; 200 m - mladinke: 1. Stražišar ( | Ol) | 26,13, Cepuder (Dom) 28,10, 3. Tušek (Tr) 28 | D |
mladinke: 1. Klavora (Posočje) 42,14, 2. Berki ( | Ol) | 42,34, 3. Radej (Sev) 42,77; 600 m - mladinke | D |
mladinke: 1. Prelovšek 1:35,10, 2. Ferjan (obe | Ol) | 1:36,53, 3. Tomažin (Sev) 1:39,06; daljava | D |
15,37 (DR), 2. Jevšinek (ŽAK) 12,59, 3. Ban ( | Ol) | 6,88; disk - članice: 1. Črnigoj 45,52, 2. Lukašev | D |
Črnigoj 45,52, 2. Lukašev 33,96, 3. Ban (obe | Ol) | 26,20.F. M. | D |
mešano 2:23,38; 2. mesto: ženske - Brežnik ( | OL, | l. 83) 200 m delfin 2:29,82; Brežnik 100 m delfin | D |
m hrbtno 2:13,59; 3. mesto: ženske - Ulčar ( | OL, | l. 83) 200 m prosto 2:09,06; Vidmar 200 m prosto | D |
puška: 1. Korbar (A. Hohkraut) 588, 2. Hreščak ( | Ol) | 588, 3. Šuligoj (Brest) 586, 4. Svetec (Radgona | D |
Brest) 586, 4. Svetec (Radgona) 584, 5. Žibert ( | Ol) | 584, 6. Markeja (Š. Kovač) 583; pištola: 1. | D |
Markeja (Š. Kovač) 583; pištola: 1. Marinček ( | Ol) | 572, 2. Bučan (Predoslje) 569, 3. Kranjc (Ol | D |
Ol) 572, 2. Bučan (Predoslje) 569, 3. Kranjc ( | Ol) | 566, 4. Tkalec (B. Poženel Rečica) 565, 5. Vinko | D |
4. Tkalec (B. Poženel Rečica) 565, 5. Vinko ( | Ol) | 565, 6. Moleh (Juršinci) 557. Tenis | D |
6:6), Stević 7 (5:5), Cizej 8. Za 2: Union | Ol. | 20:36 (56%) - Kotnik 2:4, Taylor 6:8, Jurković | D |
2:4, Jagodnik 6:15, Cizej 4:7. Za 3: Union | Ol. | 6:17 (35%) - Zdovc 1:4, Jurković 4:6, McDonald | D |
S. Udrih 1:4, Jagodnik 1:2. Skoki: Union | Ol. | 33 (21+12) - Brezec 4, Taylor 10, Jurković 4 | D |
puška: 1. Stolnik 491,1 (389), 2. Žibert (obe | Ol) | 485,2 (384), 3. Dular (D. Poženel) 478,0 (377 | D |
2. Rabič (Kopačevina) 442,9 (354), 3. Peršl ( | Ol) | 438,5 (356); mladinci, pištola: 1. Marinček | D |
438,5 (356); mladinci, pištola: 1. Marinček ( | Ol) | 664,1 (567) DR, 2. Knez (D. Poženel) 653,1 | D |
Pogačnik (Kam) 467,5 (372), 3. Bola-Ujčič ( | Ol) | 460,4 (369); ekipno - mladinci, pištola: 1. | D |
Pešehonov, Sekreš (Mladost), 2. Šepec st, Šepec ml. ( | Ol) | , 3. Murn, Strmole (TOM); ženske, posamezno: | D |
Strmole (TOM); ženske, posamezno: 1. 1. Tvrdy ( | Ol) | , 2. Kranjc (BIT Lj), 3. Kersnik (Ol); dvojice | D |
Tvrdy (Ol), 2. Kranjc (BIT Lj), 3. Kersnik ( | Ol) | ; dvojice: 1. Tvrdy, Kersnik (Ol), 2. Kranjc | D |
3. Kersnik (Ol); dvojice: 1. Tvrdy, Kersnik ( | Ol) | , 2. Kranjc, Stegenšek (BIT), 3. Jakopič, Koritnik | D |
članice, polfinale - Grašič (TABre) : Pipan ( | Ol) | 6:3, 6:0, N. Šuvak (Kr. G.) : Kambič (Kon) 6 | D |
Kovač 1607; posamezno - člani: 1. Debevec ( | Ol) | 696,8 (595), 2. Pertoci 691,0 (590), 3. Bukovec | D |
584), 2. Krčmar (Pom) 676,5 (578), 3. Intihar ( | Ol) | 674,8 (576); pištola, posamezno - člani: 1. | D |
v Ljubljani. Na seznamu so: Gregor Rozman ( | Ol) | , Tomislav Šmuc (Kam), Iztok Žitnik (Stav), korektorji | D |
(Fuž), Rasto Oderlap (Bled), Gregor Perhaj ( | Ol) | , Andrej Berdon (Fra), sprejemalci: Samo Miklavc | D |
oba Pom), Matija Pleško, Bogdan Kotnik (oba | Ol) | , blokerji: Gregor Jerončič (Nem), Mišo Pušnik | D |
mesto, Aleš Žunko šesto in Primož Žunko (oba | Ol) | pa osmo.Pri mladinkah je bila najboljša Jeseničanka | D |
Stević 7 (3:4), Cizej 5 (1:4). Za 2: Union | Ol. | 27:37 (73%) - Brezec 3:3, Zdovc 3:3, Taylor | D |
6, Jagodnik 4:13, Stević 2:4. Za 3: Union | Ol. | 8:17 (47%) - Duščak 3:3, Zdovc 1:3, Jurković | D |
0:4, Rituper 1:1, Jagodnik 1:5 Skoki: Onion | Ol. | 31 (25+6) - Brezec 9, McDonald 5, Mutavdžić | D |
(leva okolica beseda(e) desna okolica kratice avtorjev kratice naslovov (vse oznake) št. povedi)
◁ ◀ 1.145 1.245 1.345 1.445 1.545 1.645 1.745 1.845 1.945 2.045 ▶ ▷
Nova poizvedba Pripombe Na vrh strani
Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU | Iskalnik: NEVA |