nova beseda iz Slovenije

goričani (1.201-1.300)

Velenjčani je namreč povsem nepredvidljivo.      Goričani      bodo nastopili skoraj v popolni zasedbi, pri  D
težav zmagala za Bežigradom, tretjeuvrščeni      Goričani      pa so v primorskem derbiju z odločilnim golom  D
pa je bolj samozavestna in ambiciozna igra.      Goričani      so v tem pogledu veliko na boljšem, veliko lažji  D
Ljudskem vrtu. Za uvrstitev pred Muro pa si      Goričani      lahko privoščijo en spodrsljaj, kajti v medsebojnih  D
medsebojnih srečanjih so tudi boljši. Niti      Goričani      niti Sobočani pa - kljub temu, da so se prijavili  D
izračunal, da Maribor Teatanic za naslov - v boju z      Goričani      - v preostalih štirih tekmah potrebujejo še  D
zanimiv kot boj za naslov, spopad med Sobočani in      Goričani      za drugo mesto, ki vodi v pokal UEFA.V malem  D
ki je žogo potisnil v mrežo. Po zadetku so si      Goričani      pripravili kar nekaj priložnosti, ki pa jih  D
dinamični tekmi smo poskušali igrati enakovredno.      Goričani      so zrelejše moštvo, ki je izkoristilo priložnosti  D
prvenstva popustil, je majhna, toda Sobočani in      Goričani      lahko še upajo - Maribor trikrat v gosteh, Gorica  D
Gorica je bila kljub temu veliki favorit. Toda      Goričani,      ki so medtem s Katancem podaljšali pogodbo še  D
nastopali v ligi B-1 in zasedli vidno 5. mesto.      Goričani      so pospravili četrti par točk pred domačimi  D
ligo A-2 napreduje Boomerang iz Verone, ki so      Goričani      v 1. delu prvenstva spravili na kolena.Tako  D
Cilj je 2. mesto      Goričani      nadaljujejo sanjski spomladanski niz.Tokrat  D
goriške navijače. Če namreč Mura zmaga, potem so      Goričani      za Evropo bržkone opleli.Močna goriška delegacija  D
bi radi z nehvaležnega drugega mesta z repa,      Goričani      pa na drugega z vrha.Goriške »zvezde« proti  D
presenečenje pa le ni čisto izključeno, kajti nekateri      Goričani      so svoje že opravili, Osterc (Hercules), Marušić  D
Korotana so veliko bolj odločno krenili v boj z      Goričani      in že v 47. minuti je Zildževič močno streljal  D
pa je Tiganj z glavo poslal v prazno mrežo.      Goričani      so si do konca srečanja krčevito prizadevali  D
v sredo z ognjemetom na tekmi s Primorjem -      Goričani      so dolgo odlašali s prijavo za Intertoto Ljubljan  D
lahko prekriža načrte Muri. Sicer pa imajo      Goričani      največ problemov z igralci, ki računajo na prestope  D
anizatorji namenili trenerki Sonji Cernecca. I. B.      Goričani      tretjič zapored Pulj -   D
koncem je sicer kazalo na zmago gostov, a so nato      Goričani      po prostem strelu Nakiča izenačili.Strelci:  D
M. M. Najnatančnejši      Goričani      Kazlje - SD Svoboda je bila organizator regijske  D
Lipolta, Piška in Matkove so bili najuspešnejši      Goričani.      Kar štirje so se uvrstili v finale, zmagal pa  D
more v njegovem zdaj že kar številnem moštvu.      Goričani      žal te mednarodne priložnosti nimajo, toda o  D
Gorica: To bo verjetno najzanimivejša tekma kola.      Goričani      imajo s Celjani slabe izkušnje: tudi ko so bili  D
prodati kožo. Nova Gorica: HIT Gorica - Rudar:      Goričani      pač še niso pozabili na blamažo iz Celja, ob  D
Toda to bi utegnila biti napaka, predvsem pa so      Goričani      doma po tradiciji veliko močnejši kot v gosteh  D
namreč vseh 90 minut globoko v podrejeni vlogi.      Goričani      so na trenutke prav navdušili, čeprav trener  D
pa bi sodeč po igro moral biti precej hujši.      Goričani      so si namreč zaslužili zmago vsaj s tremi goli  D
gostovanjih igrala bolj stanovitno in samozavestno.      Goričani      po kakovosti prav nič ne zaostajajo za Mariborom  D
Ljubljančani v primerjavi z Mariborčani, Sobočani,      Goričani      in Velenjčani namreč nimajo formiranega moštva  D
Olimpijo morda lahko meri le Maribor, Sobočani,      Goričani      in Velenjčani pač ne. Franci Božič   D
favoritov. Toda »vijoličasti« z Velenjčani in      Goričani      z Beltinčani so se nato le še nekako izvlekli  D
bo v Fazaneriji njihov nasprotnik Potrošnik.      Goričani      se niso zlahka predali, za slovo pa so po tekmi  D
Po letu dni HIT Gorica spet prva      Goričani      so predvsem po odličnem prvem polčasu zmleli  D
strelih s kota (skupaj so jih izvedli kar 17).      Goričani      so tako po natančno letu dni ponovno na vrhu  D
Perica, predstavnik SCT Olimpije: »Tokrat so bili      Goričani      precej boljši.Po hitrem vodstvu domačih in izključit  D
Komu je koristila poljska lekcija?      Goričani      po tradiciji: dobra igra in poraz? V 7. kolu  D
Teatanic proti trenutno vodilni HIT Gorici.      Goričani      so že večkrat - tudi z veliko močnejšimi zasedbami  D
Gorico? Maribor: Maribor Teatanic - HIT Gorica:      Goričani      se pripravljajo na »zgodovinski« trenutek, toda  D
zgodbo o »odprtem« Mariboru. Na njihovo srečo      Goričani      nimajo več Osterca, s počasnejšim Novico Nikčevičem  D
elevizijska uspavanka Mariborčani vsaj motivirani,      Goričani      pa žal niti to Maribor Teatanic je imel v  D
golgeterja Filipovića probleme z učinkovitostjo,      Goričani      pa do vrat skoraj niso prodrli Maribor -  D
Vijoličasti« so zaigrali vsaj dokaj motivirano,      Goričani      pa niti to, skupna značilnost pa je bila: veliko  D
Poljaki, so tokrat predstavili vsaj »minimum«,      Goričani      pa so bili dobesedno »amaterji«.Problemi Maribora  D
Mariborčani v drugem krogu tako razočarali kot so      Goričani      tokrat v Ljudskem vrtu.Mar to pomeni, da Goričani  D
Goričani tokrat v Ljudskem vrtu. Mar to pomeni, da      Goričani      na koncu ne bodo imeli možnosti z Mariborčani  D
treba na njihovo »maksimalno« igro. V igri z      Goričani      je bilo - ob zgledni borbenosti - še dovolj  D
slovenski osnovnih in srednjih šol. S. T.      Goričani      z Japoncem Nova Gorica -  D
dobil Japonec Moriyama. V torek zvečer so se      Goričani      udeležili tradicionalnega mednarodnega turnirja  D
HIt Gorica - Mura. Na potezi bodo predvsem      Goričani,      ki morajo »oprati« kar dve blamaži: zadnjo iz  D
je nedvoumno: hočem zmago. S Sobočani imajo      Goričani      slabe izkušnje iz pokala, toda ali je mogoče  D
rezervne igralce. Prevalje: Korotan - HIT Gorica:      Goričani      z igro potrjujejo nek izrek o strahopetnih Primorcih  D
vratarja Potrošnika Boruta Šiftarja. Na Koroškem      Goričani      srečnejši Prevalje - Goričani so s točko lahko  D
Na Koroškem Goričani srečnejši Prevalje -      Goričani      so s točko lahko veliko bolj zadovoljni kot  D
grobih prekrškov dobil dva rumena kartona in      Goričani      so ostali na terenu oslabljeni z desetimi igralci  D
Branko Filip so imeli najbolj glasno podporo med      Goričani.     Dolga pot na Nizozemsko se je predsedniku kluba  D
Nova Gorica: HIT Gorica - Živila Triglav:      Goričani      so pospravili Udinese, logično, da bi morali  D
odbojkarski šesterki Soče Unitecno in Sloge NTKB.      Goričani      so tudi v povratnem obračunu premagali Italy  D
Ajdovcem se je z Želkom in Kojičićem končno odprlo,      Goričani      pa s povprečno igro neverjetno marljivo nabirajo  D
Tržiču so imeli Tržačani hude težave z metom,      Goričani      pa kar deset minut niso bili sposobni spraviti  D
zmagovito« formulo, pri čemer je bil poraz z      Goričani      le nesrečno naključje.Ajdovci so bili v derbiju  D
zaradi velikega zaostanka za drugouvrščenimi      Goričani      (kar enajst točk) je v prvenstvu zanje vse izgubljeno  D
Moriyame. Ne vem, kako bi bilo, če bi bili      Goričani      v popolni zasedbi.Res pa je, da smo bili v končnici  D
gosteh. Tudi Konstruktor je doma v dvoboju z      Goričani      vknjižil novi točki. B. D. Športna kultura  D
In prav zaradi slabe igralne površine boljši      Goričani      tokrat trepetajo pred slabšimi Koprčani.Nogometna  D
dve polpriložnosti, prvi pa so v polno zadeli      Goričani,      v 16. minuti, ko je bil po samostojnem prodoru  D
drugem polčasu smo spremljali obrnjeno razmerje.      Goričani      so napadali in si ustvarjali priložnosti, edini  D
že na prvi pogled pa je mogoče oceniti, da so      Goričani      prepočasni, Sobočani pa »nekompatibilni«.Za  D
nedeljo ob 17. uri pod velenjskimi žarometi -      Goričani      v Beltincih -Drugje ob 13.30   D
jubljanski zmagi. Beltinci: Potrošnik - HIT Gorica:      Goričani      seveda računajo na vse tri točke, ki bi jim  D
prvo tekmo z Mariborom igrala doma, če pa bodo      Goričani      po šestih spomladanskih krogih spet pred »vijoličastimi  D
V lekarno so prišli le nekateri radovedni      Goričani,      ki so po tihem hoteli zvedeti, kako je s tem  D
minutah igre. Toda tudi ob igri z »rezervo« so      Goričani      zasenčili Celjane, na trenutke pa navdušili  D
Benić (vse svoje točke je dosegel do odmora) in      Goričani      so vodili vse do 16. minute - 28:27. Pričakovano  D
Tržačani so v 10 nastopih zmagali dvakrat,      Goričani      pa so bili uspešni le enkrat. Rezultati, liga  D
novinci, HIT Gorica in Mura pa le s po enim.      Goričani      bodo močnejši za Afričana Tschan Gaja iz Udineseja  D
jih nekatere »zvezdniki« po pravilu izpuščajo.      Goričani      so - potem ko so obdržali tudi Bajrektareviča  D
Radenska sta po prvem delu prvenstva pri dnu.      Goričani      imajo dve točki, Tržačani pa le dve več, s čimer  D
zlasti zaradi silno težkega razporeda na štartu.      Goričani      nimajo nobenega novega aduta, zato bodo morali  D
zadnjih sezonah igrali bolje kot Mariborčani,      Goričani      in Ljubljančani.Mikov prekmurske otvoritve pač  D
dala krila, obratni razplet pa bi napovedal, da      Goričani      z »vijoličastimi« le niso brez možnosti.Enemu  D
tistih, ki bi stavili na povprečne »olimpijce«,      Goričani      so namreč kar očitno prevladovali.Predsednik  D
Potrebovali bi vsaj še en močan steber v obrambi,      Goričani      so nas vse prelahko preigravali.Sicer pa, temelji  D
sposobnosti in trenutna forma. Sprva smo imeli z      Goričani      resne probleme, ko pa smo moštvo osvežili z  D
režija? Bojan Prašnikar in Matjaž Kek sprta -      Goričani      brez Bečaja in njegovega gola -Je sodnik Silvo  D
uveljavljal rahlo prednost domačega terena,      Goričani      pa mu zamerijo predvsem to, da je Bečaju in  D
prekršku ni bilo govora. Brez Vilija Bečaja si      Goričani      zelo težko zamišljajo uspeh v derbiju.Beganovića  D
Jesenskim prvakom še drugič spodrsnilo Oslabljeni      Goričani      spet popustili v drugem polčasu - Radmanović  D
Bojan Prašnikar, trener Maribora Teatanica: »     Goričani      so začeli bolje, a smo se hitro pobrali.V drugem  D
Japonca Moriyamo tudi doma ni upravičil zaupanja.      Goričani      so imeli celo v zadnjem trenutku pred štartom  D
pomemebnem srečanju za 2. mesto na lestvici so      Goričani      prvič zmagali na Fazaneriji.Kaže, da je odsotnost  D
Zemljiča. Nova Gorica: HIT Gorica - Korotan:      Goričani      so v Murski Soboti izkoristili Murine probleme  D
Alfreda Jermaniša, jeznega Primorca, ki so ga      Goričani      nekoč odpisali.Njegova maščevalnost je pokopala  D
metrov strelja veliko močneje kot Marinko Galič.      Goričani      bodo oslabljeni za Srebrniča in Nikolića, tolaži  D