nova beseda iz Slovenije
24,12, 2. Berger (Avs) +0,57, 3. Poutiainen ( | Fin) | 1,23, 4. Bachmann (Ita) 1,43, 5. Forsyth (Kan | D |
Pittsburgh), Forsberg (Šve, Colorado), Selänne ( | Fin, | Anaheim). K. B., S. U. | D |
1 (0), 5. Istad (Nor) +54,0 (1), 6. Holanti ( | Fin) | +57,6 (0), 7. Grašič +1:02,8 (1),... 39. Larisi | D |
misliš, kot bi rekel Lacan, da je prvi smoter ( | fin | première) moč nadomestiti z naklonjenostjo | D |
Avs) 0,37, 5. Amiez (Fra) 0,41, 6. Palander ( | Fin) | 0,42, 7. Grubelnik (Slo) 0,43, 8. Bourgeat | D |
90, 7,5 km): 1. Vik (Nor) 0:00, 2. Manninen ( | Fin) | +0:05,9, 3. Braaten (Nor) 0:11,1, 4. Ogiwara | D |
0:29,0, 9. Rygl (Češ) 0:29,4, 10. Nurmela / | Fin) | 0:51,2; svetovni pokal: 1. Vik 1.385, 2. Manninen | D |
6. Harada (Jap) 234,4 (113, 130), 7. Ahonen ( | Fin) | 230,5 (113, 124.5), 8. Ingebrigtsen (Nor) 226 | D |
pokal v Galliu (K-90) - nedelja: 1. Kantee ( | Fin) | 242,0 (100.5, 95), 2. Smaariset (Nor) 232,5 | D |
94.5), 5. Norčič 233,0 (99.5, 93.5), Kiuru ( | Fin) | 233,0 (98, 93), Smaariset (Nor) 233,0 (95, 97 | D |
Srečka Fišerja premierno uprizorili Konec igre ( | Fin | de Partie / Endgame, 1957) znamenitega angleško | D |
K 90, tek 15 km): 1. Vik (Nor), 2. Lajunen ( | Fin) | +1:00,0, 3. Apeland (Nor) +1:12,6, 4. Manninen | D |
00,0, 3. Apeland (Nor) +1:12,6, 4. Manninen ( | Fin) | +1:31,4, 5. Braaten (Nor) +1:52,6, 6. Stecher | D |
Widhoelzl (Avs) 253,8 (128.5, 122.5), 6. Ahonen ( | Fin) | 253,1 (126, 123.5), 7. Horngacher (Avs) 250 | D |
Ukr) 13,8, 8. Lavrenčuk (Ukr) 14,2, 9. Drei ( | Fin) | 15,6, 10. Wojtala (Pol) 18,4. Več na 14. strani | D |
Loitzl (Avs) 219,6 (113.5, 118.5), 9. Kantee ( | Fin) | 217,4 (111, 122), 10. Suchacek (Češ) 215,4 | D |
Grum (Alex, Krum.) 29,89; L-120 cm: 1. Krumpak ( | Fin. | Kod. Gold, Krum.) 0 k.t., 37,30, 2. Brložnik | D |
slogu: 1. Andersson (Šve) 14:23,5, 2. Manninen ( | Fin) | +1,3, 3. Longa (Ita) 6,4,... 6. Majdič 22,1 | D |
znova poskrbel Oliver Assayas, tokrat s filmom | Fin | août, début septembre (Pozen avgust, zgodnji | D |
nordijska kombinacija: 1. Lajunen, 2. Kaitainen (oba | Fin) | +56,0, 3. Hartmann (Švi) 1:22,9,... 12. Jezeršek | D |
Smučarski tek - mladinci, 30 km prosto: 1. Ylimäki ( | Fin) | 1;18:29,1, 2. Hofstad (Nor) 15,0, 3. Filbrich | D |
4. Soininen 213,5 (121, 109), 5. Kantee (oba | Fin) | 210,2 (115, 114), 6. Duffner (Nem) 206,5 (108 | D |
7. Žonta (Slo) 196,2 (107, 117), 8. Kiuru ( | Fin) | 196,1 (115, 107), 9. Jiroutek (Češ) 194,4 (120 | D |
Monte Carlu. Rezultati po 4. HP: 1. Mäkinen ( | Fin, | mitsubishi lancer) 40:00,6, 2. Sainz (Špa, toyota | D |
84; ženske: Cooper; grbine, moški: Lassila ( | Fin) | ; ženske: Elfman (Šve); grbine paralelno, moški | D |
03, 4. Flemmen (obe Nor) 1,09, 5. Pitkanen ( | Fin) | 1,15, 6. Köllerer (Avs) 1,25, 7. Hrovat (Slo | D |
3), 7. Holanti 1:51,2 (0), 8. Kettunen (obe | Fin) | 2:07,8 (2), 9. Grašič (Slo) 2:12,6 (3), 10. | D |
Seefeldu - moški, 10 km prosto: 1. Myllylä ( | Fin) | 26:08,5, 2. Botvinov (Avs) +7,0, 3. Isometsä | D |
26:08,5, 2. Botvinov (Avs) +7,0, 3. Isometsä ( | Fin) | 16,0, 4. Alsgaard (Nor) 29,2, 5. Valbusa 29 | D |
uresničene. Rezultati slaloma: 1. Palander ( | Fin) | 1:42,12, 2. Kjus (Nor) 0,11, 3. Mayer (Avs) | D |
Šampioni Vaila '99, moški - slalom: Kalle Palander ( | Fin) | , veleslalom: Lasse Kjus (Nor), superveleslalom | D |
Est) 5:36, 5. Metzler (Avs) 8:43, 6. Varis ( | Fin) | in Westin (Šve) 10:55, 8. Smirnov (Kaz) 11:24 | D |
(Nor), 2. J. Puikkonen, 3. M. Nykaenen (oba | Fin) | ; Obertsdorf '87 (Nem) - 1. A. Felder (Avs), | D |
Vettori (Avs); Lahti '89 - 1. J. Puikkonen ( | Fin) | , 2. J. Weissfog (NDR), 3. M. Nykaenen (Fin) | D |
Fin), 2. J. Weissfog (NDR), 3. M. Nykaenen ( | Fin) | ; Val di Fiemme (Ita) - 1. F.Petek (Jug), 2. | D |
Blejec. Rezultati, 30 km prosto: 1. Myllylä ( | Fin) | 1;15:26,2, 2. Alsgaard +35,3, 3. Daehlie (oba | D |
Berg-Domaas (Nor) 43:09,4 (1), 2. Kaljunen ( | Fin) | 40,5 (1), 3. Mund (Nem) 1:06,9, 46. Kodela 8 | D |
Mijahira (Jap) 258,8 (125.5, 128), 4. Ahonen ( | Fin) | 254,1 (123.5, 126), 5. Funaki 251,5 (122, 125 | D |
231,0; tek 3. Mesto -37:04,8), 2. Lajunen ( | Fin) | 0:34,5 (1. - 236,0; 10. - 38:09,3), 3. Sinicin | D |
3. Koch (Avs) 257,2 (131, 123), 4. Salminen ( | Fin) | 255,4 (130, 123), 5. Uhrmann 251,8 (126, 125 | D |
Vrhovnik (Slo) 231,6 (125, 117), 10. M. Hautamäki ( | Fin) | 228,6 (119, 120.5), 11. Medved 223,6 (120.5 | D |
Koch (oba Avs) 261,6 (126, 131), 5. Salminen ( | Fin) | 260,3 (127, 129), 6. Uhrmann (Nem) 257,5 (129 | D |
416, 3. Zacchilli (Ita) 28,782, 4. Lautala ( | Fin) | 28,475, 5. Jeremič 28,316, 6. Rode 28,207, 7 | D |
2:13,5; moški, 10 km klasično: 1. Myllylä ( | Fin) | 24:19,2, 2. Stadlober (Avs) 0:15,5, 3. Hjelmeset | D |
4, Elektrovojvodina (ZRJ) 3:5, Hockey Team ( | Fin) | 6:4, Rosco (Mad) 3:4, Avoca (Irs) 3:5 (2:2) | D |
3:5 (2:2); Locaraca (SVK) 3:0, Hockey Team ( | Fin) | 3:3. Kočni vrstni red: 1. Rosco (Mad) , 2. Swansea | D |
prosto: 1. Alsgaard (Nor) 1;05:54,9, 2. Myllylae ( | Fin) | 0:00,7, 3. Valbusa (Ita) 0:22,7, 4. Isometsae | D |
00,7, 3. Valbusa (Ita) 0:22,7, 4. Isometsae ( | Fin) | 0:23,6, 5. Mae (Est) 0:24,1, 6. Daehlie (Nor | D |
Zinedine Zidane (Fra) 39, 3. Mika Häkkinen ( | Fin) | 36, 4. Hermann Maier (Avs) 26, 5. Marco Pantani | D |
Oberstdorf '87: 1. J. Parma (ČSSR), 2. M. Nykänen ( | Fin) | , 3. V. Opaas (Nor); Lahti '89: 1. J. Weissflog | D |
Lahti '89: 1. J. Weissflog, 2. A. P. Nikkola ( | Fin) | , 3. H. Kuttin (Avs); Val di Fiemme '91 (Ita | D |
Avs), 2. K. Johanssen (Nor), 3. A. P. Nikkola ( | Fin) | ; Falun '93: 1. M. Harada (Jap), 2. A. Goldberger | D |
Okabe, 2. H. Saito (oba Jap), 3. M. Laitinen ( | Fin) | ; Thunder Bay '97 (Kan): 1. J. Ahonen (Fin), | D |
(Fin); Thunder Bay '97 (Kan): 1. J. Ahonen ( | Fin) | , 2. M. Harada (Jap), 3. A. Goldberger (Avs) | D |
Solberg (Nor, ford focus) 7:11,2, 6. Rovanperä ( | Fin, | seat) 9:47,5. Za Koširja je boj za kolajne | D |
Solberg (Nor, ford focus) 44:49,1, 6. Rovanpera ( | Fin, | seat) 58:29,3.Mi. Š. | D |
Harada (vsi Jap) 252,0 (98, 94), 4. Ahonen ( | Fin) | 249,0 (94, 93), 5. Höllwarth (Avs) 247,5 (94 | D |
Ingebrigtsen (Nor) 226,5 (92.5, 86.5), 13. Kantee ( | Fin) | 222,0 (90, 86), 14. Duffner (Nem) 221,5 (93 | D |
3:54,9. Moški, 50 km, klasično: 1. Myllylä ( | Fin) | , 2;18:08,7, 2. Veerpalu (Est) 0:39,8, 3. Botvinov | D |
0:31,0, 4. Manninen 0:38,3, 5. Lajunen (oba | Fin) | 0:40,3, 6. Mori 0:42,2, 7. Braaten (Nor) 0:54 | D |
Wallner (Avs) 218,4 (113, 106), 2. Hautamäki ( | Fin) | 217,9 (112, 107), 3. Donnem (Nor) 216,6 (115 | D |
romancami. Poleg redkih ljubezenskih pesmi ( | Fin | de siécle) je ustvarjal predvsem razpoloženjske | D |
Ljökelsöy (Nor) 209,8 (114.4, 114), 14. Kantee ( | Fin) | 209,6 (118,111.5), 15. Suchaček (Češka) 108 | D |
Svetovni pokal - posamezniki: 1. Ahonen ( | Fin) | 1462, 2. Schmitt (Nem) 1288, 3. Funaki 1223 | D |
1), 4. Niogret (Fra) +21,0 (0), 5. Holanti ( | Fin) | +48,1 (0),... 11. Larisi (Slo) +1:38,2 (1), | D |
km: 1. Kravcova (Rus) 23:20,9, 2. Farasoja ( | Fin) | 53,0, 3. Badilatti (Švi) 54,0, 34. Podviz 2 | D |
deseterico. Smučarski skoki, K-90: 1. Lindström ( | Fin) | 225,0, 6. Zupan-Urh 201,0, 10. Bilban 191, 13 | D |
lilije, gledalcev 1600, sodnika Jungebrand ( | Fin) | in Sudek (Slk). Pivovarna Laško: Jurak 2 | D |
82, 2. Berger (Avs) 1:54,55, 3. Poutiainen ( | Fin) | 1:55,00, 34. Dabič 2:01,62, 42. Maze 2:04,26 | D |
Horngacher (Avs) 230.5 (115, 115), 8. Ahonen ( | Fin) | 226,2 (112, 114.5), 9. P. Žonta (Slo) 219,8 | D |
P. Žonta (Slo) 219,8 (109.5, 114) in Kantee ( | Fin) | 219,8 (110, 113.5), 11. Loitzl (Avs) 211,1 | D |
Tivoli, gledalcev 4500, sodnika Jungebrand ( | Fin) | in Sudek (Slk). Union Olimpija: Novak 2 (2 | D |
Cecon; 1996: 1. Goldberger, 2. Janne Ahonen ( | Fin) | , 3. Christoph Duffner (Nem), 4. Urban Franc | D |
pokal v Oslu: 1. Vik (Nor) 37:33,0, 2. Manninen ( | Fin) | 12,5, 3. Ogivara 14,6; končni vrstni red: 1 | D |
Suhaček (Češ) 239,2 (116, 118), 5. Ahonen ( | Fin) | 239,0 (114, 118.5), 6. Mijahira 238,5 (116.5 | D |
17:03,6, 2. Botvinov (Avs) 5,9, 3. Myllylä ( | Fin) | 18,3, 4. Estil (Nor) 45,3, 5. M. Fredriksson | D |
Gregoire (Fra), 2. Lahtela, 3. Lassila (oba | Fin) | , 17. Pogačar, 33. Oven (oba Slo); ženske: 1 | D |
Kasai (Jap) 380,8 (190, 201.5), 5. Ahonen ( | Fin) | 374,6 (193.5, 197), 6. Doennem 368,9 (185.5 | D |
5. Schmitt 183,3, 6. Kasai 182,5, 7. Kantee ( | Fin) | 180,6, 8. Brenden 180,3, 9. Suhaček 180,0, 10 | D |
kasneje se je izkazalo, da evforična manira | fin | de siècle v evropski kulturni tradiciji dejansko | D |
aristokracije, strasten individualist, zadnji dandy | fin | de siècla, ki je postal največji baletni impresarij | D |
za svetovni pokal: 1. Vik 2035, 2. Manninen ( | Fin) | 1667, 3. Rygl 1140. Celovčani izničili beljaško | D |
Doennem (Nor) 342,2 (174.5, 189), 9. Ahonen ( | Fin) | 340,5 (179, 181), 10. Nakamura (Jap) 336,2 | D |
29,9, 9. Skjeldal (Nor) 3:58,0, 10. Myllylä ( | Fin) | 4:12,9; ženske, 30 km: 1. Čepalova (Rus) 1;14 | D |
1. Daehlie 885, 2. Botvinov 685, 3. Myllylä ( | Fin) | 573, 4. M. Fredriksson 484, 5. Elofsson 465 | D |
Burns (VB, subaru impreza) 55,4, 5. Mäkinen ( | Fin, | mitsubishi lancer) 1:04,4, 6. Thiry (Bel, subaru | D |
20, 3. Auriol 17, 4. Sainz 16, 5. Kankunnen ( | Fin, | subaru impreza) 7, 6. Burns 5; konstruktorji | D |
15:09, 2. Belkacem (Fra) 0:07, 3. Sandell ( | Fin) | 0:18, 4. Butler (Kan) 0:31, 5. Butler (Tan) | D |
pri ohlajanju drobi, posledica tega pa je zelo | fin | prah.In tak prah se že dobrih deset let poseda | D |
Cardiffom (Wal), Zelino (Hrv) in AEC Teamom ( | Fin) | .Hokejisti Triglava v tem tekmovanju sodelujejo | D |
Cardiff (Wal), 5. Triglav (Slo), 6. ABC team ( | Fin) | . F. M. Pavlovčič uspešen | D |
3. dan, moški - 100 m mešano: 1. Sievinen ( | Fin) | 54,18, 2. Dunn (Avst) 54,77, 3. Andersen (Dan | D |
Ralfom Schumacherjem. Rezultati: 1. Häkkinen ( | Fin, | mclaren-mercedes) 1;36:032, 2. M. Schumacher | D |
Bel, mitsubishi carisma) 1:07,1, 5. Makinen ( | Fin, | mitsubishi lancer) 1:29,1, 6. Thiry (Bel, subaru | D |
toyota corolla) +31,8 3. Mäkinen-Mannisenmäki ( | Fin, | mitsubishi lancer) 2:21,1, 4. Loix-Smeets (Bel | D |
Burns-Reid (VB) 4:01,9, 6. Kankkunen-Repo ( | Fin, | oba subaru impreza WRC) 4:47,3. Dež moti v | D |
gledalcev 11.000, sodnika Rems (Slo) in Jungebrand ( | Fin) | . Kinder: Danilović 7, Abbio 8 (5:8), Nesterović | D |
Schumacher 16, 2. Irvine (VB) 12, 3. Häkkinen ( | Fin) | in Frentzen (Nem) po 10, 5. R. Schumacher (Nem | D |
(Špa) 6:2, 5:7, 6:4, Viloca (Špa) : Liukko ( | Fin) | 6:3, 6:3, Calleri (Arg) : Alonso (Špa, 6) 6 | D |
toyota corolla) 1:32,6, 6. Mäkinen-Mannisenmäki ( | Fin, | mitsubishi lancer) 2:50,0; vrstni red po 6. | D |
(leva okolica beseda(e) desna okolica kratice avtorjev kratice naslovov (vse oznake) št. povedi)
◁ ◀ 2.974 3.074 3.174 3.274 3.374 3.474 3.574 3.674 3.774 3.874 ▶ ▷
Nova poizvedba Pripombe Na vrh strani
Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU | Iskalnik: NEVA |